+420 606 562 100

k.pojsl@seznam.cz

SCHODIŠTĚ

SCHODIŠTĚ V DNEŠNÍ DOBĚ NEPŘEDSTAVUJE JIŽ JEN PRAKTICKÉ PŘEKONÁNÍ JEDNOTLIVÝCH PATER

Schodiště v dnešní době nepředstavuje již jen praktické překonání jednotlivých pater, ale stále více slouží i ozdobě interiéru. Výběrem vhodné dřeviny, způsob zalomení, nebo výběrem Vašich sloupků se stáváte architekty. Právě tyto maličkosti a Vaše dobrá volba Vás budou provázet a spojovat.

 


Točité schodiště představují určitá tajemství při jejich pohledu. Spočívá ve hře barev a stínů, dokonalé linii a tvarem ohybu. 

   Lomené schody jsou obdobou schodů točitých. U této varianty dominují sloupky, šprušle a madlo. Nároky na prostor jsou zhruba 3x1,5m,  2x2,5m  při celkové výšce okolo 3m. Schodiště může být doplněno elegantním nerezovým zábradlím.


Lomené schody v kobinaci s nerezovým zábradlímMasivní lomené schody z javoru


  Podestové schodiště je prodlouženou verzí schodiště lomeného doplněnou o podestu v místě ohybu. Jde o pohodlnější cestu při       překonán jednotlivých pater v domě .


Vřetenové schodiště je spirála, která objímá sloup uprostřed a vyjímá se v prostoru místnosti. Jeho průměr může být od 1,6metru. Jeho konstrukce může být i kovová s dřevěnými nášlapy .V horní části je zakončena kulatým zábradlým s výplní šprušlí nebo stylovými nerezovými  sloupky s pruty .


Vřetenové schody -masiv buk                                  

   Schody do srubu jsou svou konstrukcí nezávisle zavěšeny a nedochází u nich ke změně výšek stupňů .


Masivní schody do srubu z třešňového dřeva                                                        Schody na beton případně na železnou konstrukci jsou kombinací dřevěných nášlapů s dřevěnými podstupni ,nebo  podstupnice schodů jsou

   dokončena omítkovou stěrkou a barevně sladěná s malbou schodiště.


Schody na beton s nerezovým zábradlím


  Mlynářské schody se využívají k překonání výškových stupňů na krátké vzdálenost .Jednotlivé nášlapy se liší hlavně tvarovaným profilem nášlapu, na který    je možno došlápnout pouze jednou nohou.Pro snažší orientaci při výstupu ale hlavně  sestupu z mlynářského schodiště je přední hrana nášlapu   z                   barevně odlišného dřeva . Javor světlé a švestka  .


Mlynářské schody a galerieMlynářská schody z masivu


 Epoxydová pryskyřice je křišťálově průzračná a zalitá přímo do nášlapuSchody na ocelovou konstrukciTruhlářství Karel Pojsl

Průmyslová 1283
38301 Prachatice 
+420 606 562 100
k.pojsl@seznam.cz