+420 606 562 100

k.pojsl@seznam.cz

Zde nás najdete

Czech English German

SCHODIŠTĚ

SCHODIŠTĚ V DNEŠNÍ DOBĚ NEPŘEDSTAVUJE JIŽ JEN PRAKTICKÉ PŘEKONÁNÍ JEDNOTLIVÝCH PATER

Schodiště stále více slouží i jak významná ozdoba interiéru. Výběrem vhodné dřeviny, způsobu zalomení a sloupků se stáváte architekty. Právě tyto maličkosti se budou podílet na vytváření působivého dojmu z Vašeho nového schodiště, které se stane důležitou součástí Vaší domácnosti. Existuje mnoho typů schodišť které si dále můžete prohlédnout a vybrat si, které by pro Vás bylo to nejvhodnější. Pokud se nemůžete rozhodnout, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme s volbou nejlepšího řešení přímo pro Vás.Točité schodiště 

20210617_201615.jpgPředstavují při svém pohledu určitá tajemství. Spočívá ve hře barev a stínů, dokonalé linii a tvaru ohybu. 

   Lomené schody 

Jsou obdobou schodů točitých. U této varianty dominují sloupky, šprušle a madlo. Nároky na prostor jsou zhruba 3x1,5m,  2x2,5m  při celkové výšce okolo 3m. Schodiště může být doplněno elegantním nerezovým zábradlím.


Lomené schody v kobinaci s nerezovým zábradlímMasivní lomené schody z javoru
 


Podestové schodiště 

Je prodlouženou verzí schodiště lomeného doplněnou o podestu v místě ohybu. Jde o pohodlnou možnost pro překonán jednotlivých pater v domě.


Vřetenové schodiště 

je spirála, která objímá sloup uprostřed a vyjímá se v prostoru místnosti. Jeho průměr může být od 1,6 metru. Jeho konstrukce může být i kovová s dřevěnými nášlapy. V horní části je zakončena kulatým zábradlým s výplní šprušlí nebo stylovými nerezovými sloupky s pruty.


Vřetenové schody -masiv buk                                  

   Schody do srubu

Svou konstrukcí jsou nezávisle zavěšeny a nedochází u nich ke změně výšek stupňů. Vynikají u nich výrazné rysy dřeva, které odpovídají prostředí srubu.


Masivní schody do srubu z třešňového dřeva                                                        Schody na beton

Jsou kombinací dřevěných nášlapů s dřevěnými podstupni, nebo jsou podstupnice schodů

   dokončeny omítkovou stěrkou a barevně sladěny s malbou schodiště. Je možné doplnit o dřevěné či nerezové zábradlí.


Schody na beton s nerezovým zábradlím  Mlynářské schody

Využívají se k překonání výškových stupňů na krátké vzdálenost. Jednotlivé nášlapy se liší hlavně tvarovaným profilem nášlapu. Pro snažší orientaci při výstupu ale hlavně sestupu z mlynářského schodiště je možné přední hranu nášlapu vyrobit z barevně odlišného dřeva. Zde tvoří javor světlé části a švestka tmavé.


Mlynářské schody a galerieMlynářská schody z masivu


 Epoxydová pryskyřice

Zakomponováním epoxidové pryskyřice do schodu (ale obecně do kteréhokoli výrobku ze dřeva) můžeme ještě umocnit výjímečnost, kterou každé schodiště a každý výrobek ze dřeva vyzařuje. Schody s epoxidovou pryskyřicí jsou velmi jedinečné a působí okouzlujícím dojem. Umožňuje vytvořit jedinečné pohledy a zvýraznit rozmanitou strukturu odlišných dřevin. Epoxidová prykyřice může být křišťálově průzračná či různě zabarvená a zalitá přímo do nášlapu.

                               


Schody na ocelovou konstrukci a schody s led podsvícením


Výroba schodů a schodišť na míru a podle Vašich představ.

Neváhejte nás kontaktovat i pro výrobu svého schodiště.

Truhlářství Karel Pojsl                                                                    Truhlářství Prachatice

Průmyslová 1283
38301 Prachatice 
+420 606 562 100
k.pojsl@seznam.cz